4cats vankúšik s valeriánou pre mačky motív divočina, 7,5x10 cm

4cats vankúšik s valeriánou pre mačky motív divočina, 7,5x10 cm

Vankúšik na hranie s motívom divočiny plnený vatou a valeriánou lekárskym pre všetky malé mačacie predátormi. Více informací
na dotaz
Kód0041818
Záruka24 mesiacov
100 %1 recenzia
Priemerné hodnotenie
100 %
Hodnotené 1×
PopisDiskusiaHodnotenie

Nech už je vaša mačička malá, veľká, stará, mladá, čistokrvné, krížené, hravá alebo lenivá, potrebuje okrem milujúceho domova, teplého miesta na odpočinok a kvalitnej stravy aj veľa hračiek, ktoré sa postarajú o nikdy nekončiaci zábavu. Mačky boli evolučným vývojom stvorené k lovu a aj keď im dnes korisť servírujeme do misky, lovecký inštinkt v nich stále pretrváva. Keď potom nemajú dostatok zábavy, v návale hravosti útočia na nohy svojho pána, alebo čalúnenie pohovky a to nikto z nás dvakrát neocení. Preto je viac než dôležité, aby mačička mala k dispozícii dostatočné možnosti na vybitie energie a ako inak jej s tým pomôcť, ako zaobstarať odolnú a hlavne lákavú a zábavnú hračku.

Vankúšik 4cats s motívom divočiny je ideálny spôsob, ako zbaviť každého malého mačacieho predátora. Je vyrobený z mäkkej, ale veľmi odolné látky, ktorej vzor je inšpirovaný srsťou zvierat žijúcich v divočine. Látka zodpovedá štandardu zdravotne nezávadné textílie Oeko-Tex 100 a pri výrobe vankúšika nebola použitá žiadna lepidlá, ani plastové či kovové diely a súčasti, ktorý by mohli prehltnúť alebo vdýchnuť. Vankúšik je vyplnený bielou vatou a čistým prírodným koreňom valeriány lekárskej. Taká hračka je pre mačičky nielen neodolateľná, ale hlavne bezpečná a bez problémov odolá ostrým pazúrikom aj zubom vašej mačičky.

Hoci u ľudí sa valeriána lekársky často používa pri problémoch s nespavosťou, na mačky má veľmi stimulujúce účinky. Rovnako ako vlnené klbko, dokáže pre mačky neodolateľná vôňa valeriány k hre prilákať aj mačičky, ktoré o bežné hračky nejaví záujem a sú skôr pokojné, neaktívne a skoro vôbec sa nehrajú. Aj keď má valeriána stimulujúce účinky takmer na všetky mačičky, môžu v závislosti na ich povahe reagovať rôzne. Niektoré mačičky si s hračkami plnenými valeriánou hádže, iné sa s nimi maznajú a olizujú je. Pokojnejšie mačičky si hračku môžu odniesť na pokojné miesto, zaboriť do nich noštek a užívať si jej vôňu. U niektorých dominantných jedincov môže dôjsť ik agresiu voči ostatným mačacím kamarátom. Tá je ale spôsobená potrebou ukoristiť si hračku pre seba a preto je lepšie, zaobstarať ju každej mačičke v domácnosti.

Kozlík lekársky býva ľudovo nazývaný mačacie drogou, napriek tomu sa ale nemusíte obávať žiadnych nepríjemných následkov alebo komplikácií. Vôňa valeriány stimuluje mačičky ku hrám spravidla po dobu 5 - 20 minút a potom dôjde k takzvanej refrakčnej fáze trvajúcej 30 - 120 minút, kedy mačička o hračku stratí záujem. Pri použití valeriány lekárskej nemôže dôjsť k trvalému stavu extázy, predávkovanie, ani k vzniku závislosti alebo k abstinenčným príznakom. Napriek tomu je doporučované dávať hračku k dispozícii len pod vaším dohľadom.

Aby bol vankúšik pre mačičku zaujímavý po dlhú dobu, uschovávajte ho v nepriedušnom obale mimo jej dosahu. Keď hračka prestane mačičku zaujímať, alebo máte pocit, že zábavy už bolo dosť, jednoducho hračku odstráňte a nechajte uschnúť. Tak z vankúšika urobíte lákavú hračku, ktorá svojou stimulujúci vôňu udrží po veľmi dlhú dobu.

Rozmery:
7,5 x 10 cm

Určené pre:
Mačky každého veku, veľkosti i stupňa aktivity.

Materiál:
Pevná tkanina
Výplň z vaty a koreňa valeriány lekárskej

Diskusia k produktu
Máte otázku? Zaujíma vás konkrétny detail? Opýtajte sa nás.
Položiť otázku
Nová otázka
Vaše meno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zverejnený)
Nadpis:
Text príspevku:
Vaše meno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zverejnený)
Text príspevku:
Recenzia je prevzatá z heureka.cz
fain