Čo znamená skratka BARF?

O BARF už väčšina z nás minimálne počula. Čo to však BARF presne je a aké sú jeho výhody, prípadne nevýhody? Všetky otázky zodpovieme v tomto článku.

Čo znamená skratka BARF?

Jedná sa o zloženinu z počiatočných písmen slov Bones And Raw Food, čo v preklade znamená kosti a surová potrava. Strava psa sa teda inak povedané skladá najmä zo surového mäsa, zeleniny, ovocia a byliniek. Pes tak získa vo svojej potrave všetko, čo potrebuje: bielkoviny, tuky, sacharidy, vlákninu, vitamíny aj minerálne látky.Prečo BARF?

Priaznivci BARFování vychádza z predpokladu, že kŕmiť psa surovou stravou je najprirodzenejšou a teda najlepší spôsob výživy mäsožravých domácich zvierat.
Granule sú totiž vytvorené umelo a zažívacie sústava psa na ne nie je prispôsobená, v dôsledku čoho môže u psa dôjsť k rôznym zdravotným ťažkostiam, ako sú napríklad alergie, rôzne kožné problémy alebo chorobu pankreasu.
Aj počas BARFování je však nutné dbať na to, aby strava psa bola vyvážená. Častým omylom býva, že strava musí byť vyvážená v rámci jedného dňa, nie je to však pravda. Bohato stačí, ak pes získa všetky živiny v rámci jedného týždňa či mesiaca.

Aké sú hlavné výhody BARF?

presne vieme, čím kŕmime
• pes dostáva zaručene čerstvú potravu
• zubný kameň sa tvorí menej alebo vôbec vďaka žuvanie kusov mäsa a okusovanie kostí
• zažívanie psa funguje lepšie

A čo nevýhody?

Medzi najčastejšie spomínané nevýhody patrí otázka kde zháňať mäso, kde ho skladovať a celkovo väčšia časová náročnosť tohto spôsobu kŕmenia psa.

A čo vy? Barfujete? Aký je Váš názor na tento spôsob kŕmenia psa?

Autor: Labet.sk

Produkt nebol hodnotený
Diskusia
Diskusia k článku
Máte otázku? Zaujíma vás konkrétny detail? Opýtajte sa nás.
Položiť otázku
Nová otázka
Vaše meno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zverejnený)
Nadpis:
Text príspevku:
Vaše meno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zverejnený)
Text príspevku: