4cats vankúšik s valeriánou pre mačky šuštiaci XXL

4cats vankúšik s valeriánou pre mačky šuštiaci XXL

XXL šuštivý vankúšik na hranie plnený polystyrénom a valeriánou lekárskym, pre všetky malé mačacie lovca. Více informací
na dotaz
Kód0041819
Záruka24 mesiacov
Produkt nebol hodnotený
PopisDiskusia

Každé mačičke v žilách koluje krv šelmy a aj tá najpokojnejšie sa občas prejaví ako skutočný lovec. Keď ale nemá k dispozícii dostatok zábavných hračiek, môže sa jej lovecký inštinkt prejaviť napríklad na čalúnenie vašej novej pohovky a to nikoho dvakrát nepoteší. Našťastie existujú hračky, ktoré sú pre mačičky veľmi príťažlivé a podnecujú ich k hrám. Vďaka nim mačičky svoju energiu dostatočne vybijú a domácnosť jej páničkov potom bude uchránená pred útokmi ostrých pazúrikov.

Vankúšik 4cats veľkosti XXL je ideálna hračka pre všetky mačičky, ktoré milujú hranie a lovenie. Je vyrobený z bavlnenej látky, ktorá zodpovedá štandardu pre zdravotne nezávadné textílie Oeko-Tex 100 a neobsahuje žiadne lepidlá ani kovové alebo plastové časti, ktoré by mohli prehltnúť alebo dechnuty. Výplň je vyrobená z šušťavého polystyrénu (EPS) a čisto prírodného koreňa valeriány lekárskej. Vďaka nej je vankúšik aj cez svoje rozmery veľmi ľahký a mäkký a preto sa dá bez problémov prenášať v papuľke. Kombinácia šušťavého polystyrénu a voňavého valeriány dokáže zamestnať všetky mačacie zmysly a preto je vankúšik 4cats neodolateľný takmer pre všetky mačičky.

Kozlík lekársky, podobne ako vlnené klbko, má na väčšinu mačiek vysoko stimulujúci účinok, ktorý podnecuje k hrám aj tie mačičky, ktoré sú inak neaktívne ao hračky nejaví záujem. Jeho vôňa je pre nich natoľko príťažlivá, že nedokážu odolať. S vankúšikom sa mazná, otierajú sa oňho, olizujú ho a divoko si s ním hrajú. Reakcia je ale rovnako ako povaha mačiek individuálne. Pre niektoré z nich je vrcholom blaha púhy fakt, že si na vankúšik môžu ľahnúť, zaboriť do neho hlavičku a užívať si toľko príťažlivú vôňu. Iné mačičky, najmä tie dominantnejší, sa dokonca môžu v snahe uchrániť hračku pre seba správať agresívne voči svojim mačacím kamarátom. Takému správania možno zabrániť tým, že jednoducho zaobstaráte také vankúšiky všetkým ostatným mačacím obyvateľom vašej domácnosti. Aj napriek tomu sa ale odporúča dávať im vankúšik k dispozícii len pod vaším dohľadom.

Aj keď je valeriána lekársky často označovaný za mačacie drogu, jeho použitie je úplne bezpečné.Vůně valeriány nabáda mačičky ku hrám obvykle po dobu 5 - 20 minút a potom dôjde k takzvanej refrakčnej fáze trvajúcej 30 - 120 minút, kedy mačička o hračku stráca záujem. Pri použití valeriány lekárskej nemôže dôjsť k trvalému stavu extázy, predávkovanie, ani k vzniku závislosti alebo k abstinenčným príznakom. Napriek tomu je doporučované dávať hračku k dispozícii len pod vaším dohľadom.

Keď mačička svoj vankúšik stráca záujem, alebo ak máte pocit, že hier už bolo dosť, jednoducho jej ho odoberte, nechajte uschnúť a v nepriedušnom obale ho uschovajte na bezpečné miesto mimo jej dosahu. Vďaka tomu jeho neodolateľná vôňa vydrží veľmi dlho a vaše mačička si užije veľa zábavy zakaždým, keď jej ho dáte na hranie.

Rozmery:
15 x 20 cm

Určené pre:
Mačky každého veku, veľkosti i stupňa aktivity.

Materiál:
Pevná tkanina
Výplň z vaty a koreňa valeriány lekárskej

Diskusia k produktu
Máte otázku? Zaujíma vás konkrétny detail? Opýtajte sa nás.
Položiť otázku
Nová otázka
Vaše meno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zverejnený)
Nadpis:
Text príspevku:
Vaše meno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zverejnený)
Text príspevku: